fbpx

Letošní svatební sezóna začala celkem brzo a já jsem za to strašně moc rád. Navíc šlo o hezké datum 22.2.2020. Valentýna s Honzou jsou mladý krásný pár, kteří svojí lásku posvětili na zámku Radič u Sedlčan.

  • Valentýna mě oslovila v lednu a já byl radostí bez sebe, že budu mít zimní svatbu a svatební sezóna začne dříve, než obvykle. Jednalo se o 12 hodinové focení, které se odehrávalo na celkem 5 místech s menšími přejezdy, takže bylo potřeba být pořádně připravený. Na celodenní focení si sebou vždy beru fotícího asistenta v tomto případě mého kamaráda Petra Studničného, který má s fotografií letité zkušenosti, které nabral jako reportážní fotograf pro česká média.
  • Jak už jsem zmínil svatba se odehrávala v průběhu dne na pěti místech a s Petrem jsem si tudíž rozdělil role. Petr nejprve odfotil tatínka nevěsty v jejich domě, který byl v péči profesionálního barbera a potom se spolu vydali za ženichem do Chlumce nad Cidlinou. Já celé dopoledne strávil ve Štěchovicích a potom na Hradištku. Na celodenním focení mám nejraději kompletní přípravy od kadeřníka až po oblékání šatů. Myslím, že jak pro fotografa, tak pro klienta je to hezká vzpomínka, která je kompletně zaznamenaná od samého začátku.
  • Další krásnou disciplínou pro fotografa je převlékání do svatebních šatů, jenže původní pokoj byl moc malý, tak jsme zvolili pokoj jedné ze sester, kde mě zaujala puntíkovaná černobílá tapeta a krásně jsem proudilo denní světlo z okna. Jediný malý zádrhel nastal, když se nám zasekl závoj v kolíčku, ale naštěstí přiběhl tatínek nevěsty s kleštěma 🙂
  • V tu dobu se v Chlumci nad Cidlinou připravoval Honza a zde odvedl svojí skvělou práci můj kolega Petr, který nafotil celou sérii zajímavých snímků. Navíc Honza je velký sympaťák a pohodář tudíž focení s ním probíhalo ve skvělé náladě. No posuďte sami 🙂
  • Přesouváme se na zámek Radič, který je moc hezky zrekonstruovaný a dýchá na vás skvělou historickou atmosférou. Nádvoří, kde se odehrával obřad je krásně světlý s prosklenou aulou. Pro fotografa je světlo velice důležité a tady jsem ho měl dostatek a ikdyž mám radši svatby venku, tady jsem byl naprosto okouzlen a jednou bych se sem rád vrátil. Navíc jsme měli objednáno i focení v pokojích nahoře a chvíli jsem si připadal jak v jiném století, po obřadu totiž hosté během našeho párového focení měli komentovanou prohlídku zámku, skvělý nápad! Skupinky se fotili před zámkem, jehož fasáda je krásně bílá a korespondovala s naší modro-bílou svatbou, což jsem zapomněl dodat. Ta modrá na fotkách v zimním období vypadá skvěle.
  • Po obřadu a prvním párovém focení se přejíždělo do resortu Hulín v obci Hulín :). Další místo, které jsem doposud neznal a udělalo na mě opravdu dojem. Jedná se o resort se dvěma rybníky s molem a altánem uprostřed, kde se odehrávalo naše druhé párové focení. Na spodním rybníku byly černé labutě a vedle v kleci pávy a ohrada s koňmi. No prostě ráj! Zde je i dřevěná budova se sálem a barem, kde byla večeře a veškerá zábava. Emotivní projev zde měl tatínek nevěsty.
  • Po večeři se ještě naštěstí stihlo pár párových fotek při západu slunce a po setmění netradiční házení kytice, jelikož uvnitř se předělávalo sezení a tudíž to nešlo nikde jinde než venku. V tu chvíli jsem zbystřil podíval se ven z okna a uviděl černo-černou tmu. V duchu jsem si řekl sakra co tam budu fotit, když nic nebude vidět. No naštěstí napadlo jednoho z hostů za což mu tímto děkuji )proč to sakra nenapadlo mě 🙂 ), že můžeme naproti sobě dát auta s rozsvícenými světly. A ouha ono to fungovalo! Netradiční házení kytice bylo na světě 🙂
  • Blížíme se k samému konci, kde proběhl první tanec nevěsty s ženichem, tatínkem nevěsty a maminkou ženicha. Jako poslední položka na harmonogramu bylo krájení dortu. Tanec nevěsty a ženicha byl opravdu dojemný a v té krásné atmosféře vzniklo zase pár hezkých záběrů.
  • Tímto bych rád oběma poblahopřál a popřál hodně štěstí do dalších společných let, zároveň poděkoval za to, že celou dobu s Petrem o nás bylo pěkně postaráno a celý den jsme si i jako fotografové náramně užili!