SK Slavia Praha vs Borusia Dortmund, Champions league 2019/2020

Tak jsem si vyzkoušel jaké to je být sportovním fotografem a musím říct, že to kluci od sportu nemají jednoduché. Navíc já se oproti nim nemusel tahat s těžkýma teleobjektivama typu Nikorr 400 mm a vystačil jsem si ,,pouze” s Tamronem 70 – 200 mm F2.8 pro Nikon a Fujinonem 50 – 140 mm F2.8 pro Fuji. Ikdyž po 2 zápasech, bych si konkrétně i na ten Tamron vzal monopod, skoro 2 kg v ruce celých 90 min. není sranda.

Pojďme od techniky k zážitku, který jsem si kromě nacvakaných fotek odnesl domů! To jaká bude na stadionu návštěva jsem pocítil, už před stadionem, kde bylo tisíce fanoušků těšících se na první domácí zápas v nejlepší lize na světě jménem Champions league. Ještě bych rád podotknul, že jsem byl fotit poprvé v sobotu na domácí ligu Slavie s Boleslaví, ale tohle bylo ještě o 2 třídy výšše a to jsem i ze sobotního zápasu odcházel nadšený.

Slavnostní nástup obou klubů a tradiční znělka

Vešel jsem tedy do akreditační místnosti, dostal pokyny, kde se můžu pohybovat (rozdíl oproti Fortuna lize), takže pouze za celou brankovou čárou a šel jsem do místnosti pro fotografy v útrobách stadionu, kde jsem se potkal s člověkem, kterého sleduji na instagramu, Štěpánem Černým (Blackart) a prohodil pár přátelských slov. Určitě si jeho profil najdětě pokud máte rádi sportovní fotografie je to oficiální fotograf české reprezentace a ambasador Fujfilmu.

Štěpán Černý alias Blackart

Po celou dobu se o skvělou atmosféru starala tribuna sever, kterou jsem měl hned za zády, takže jsem měl o to víc intenzivnější zážitek. Slavisté sice Dortmund neporazili, ale dle mého se jim herně vyrovnali, jen škoda zahozených šancí.

Choreo fanoušků Dortmundu po vstřeleném gólu

Tímto, bych rád poděkoval Michalu Býčkovi (tiskový ředitel SK Slavia Praha) za to, že jsem si tento zážitek mohl zkusit na vlastní kůži.

Zde je odkaz na celou galerii fotek: https://www.zonerama.com/MartinFialaFoto/Album/5652777https://www.zonerama.com/MartinFialaFoto/Album/5652777